O Barfie

Barf Olsztyn

Barfne Życie - dla kogo ?

Barf jest odpowiednim sposobem odżywiania dla psów i kotów, co więcej jest to klucz do zdrowia naszych pupili. BARF to z angielsiego "Biologically Appropriate Raw Food", co w tłumaczeniu na język polski oznacza: „Biologicznie odpowiednie surowe jedzenie”. Jest to model naturalnego żywienia czworonogów. Nasze udomowione zwierzaki nie różnią się pod względem fizjologii układu pokarmowego od swoich dzikich miesożernych przodków. Warto o tym pamiętać przy doborze pokarmu!

Jak przejść na dietę Barf ?

Istnieje kilka sposobów przestawienia psa na naturalny sposób żywienia. Najpopularniejszą metodą jest odstawienie z dnia na dzień poprzedniego typu żywności (karma przemysłowa, produkty gotowane) oraz przejście na pokarmy surowe poprzez podawanie zwierzakowi przez kilka dni wyłącznie surowych żołądków zwierząt przeżuwaczy (wołowe, baranie). Przyjmuje się, że podawanie psu żołądków przez kilka dni po okresie żywienia karmą przemysłową lub jedzeniem gotowanym przywraca naturalne pH układu pokarmowego psa (działanie bakterii kwasu mlekowego zawartych w surowych żołądkach), wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej oraz dodatkowo wspomaga organizm w oczyszczaniu ze złogów pozostałych w jelicie z poprzednio podawanego pożywienia.

Jednak, przed przejściem na dietę Barf, warto skontaktować się ze specjalistą. W tym celu zapraszamy do kontaktu osobistego. Pomożemy Ci przy doborze indywidualnego sposobu żywienia Twojego ulubieńca!

Jeszcze się zastanawiasz ?

Jeżeli nie chesz wydawać dodatkowych pieniędzy na wizyty u weterynarza, a zależy Ci na dobrej kondycji i szczęściu Twojego przyjaciela, nie ma nad czym się zastanawiać! Podaj mu do miski to, co mu smakuje oraz służy, jak najlepiej jego zdrowiu.

Można też dodać, że wbrew obiegowym opiniom psy karmione surową karmą nie są agresywne, wręcz przeciwnie są odpowiednio najedzone, a dzięki temu łagodniejsze. W przypadku suchej karmy psy często są nieustannie głodne i niewłaściwie pobudzone.

Po prostu Barfne Życie !

Całościowy koszt diety Barf jest niższy niż karmienie pupila suchą karmą dobrej jakości. Barf jest z pewnością bardziej apetyczną dietą niż sproszkowany pokarm. Jak Ty byś się czuł, przez całe życie jedząc suplementowane suche chińskie zupki? Spróbuj z Barfem, Twój pies prawdę Ci powie!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o diecie BARF ?

Zadzwoń do nas lub napisz email, chętnie
udzielimy Ci więcej informacji o diecie BARF!
➺ KONTAKT